DISKUZE

 

Do diskuze můžete vkládat dotazy, připomínky, ale i volně diskutovat o našem revíru a dění kolem něj. Pokud by někdo chtěl prodat něco ze své výbavy, může zkusit zde nabídnout.

Diskusní téma: DISKUZE

Cena za vše

Datum: 02.01.2019 | Vložil: Mira

Byl by problém napsat na web kolik bude vše stát. Členství, povolenka, brigády, jakési to odbahnění a někdo povídal startovné na závody. Nebo co. Tak by snad lidi mohli vědět kolik si přinést peněz Vy Jaryni. Dík

Re: Cena za vše

Datum: 05.01.2019 | Vložil: Hekele

Abych řekl pravdu sám nevím. Jelikož jsem na VČS byl, ale cena za závody mě unikla. Jelikož jsem přemýšlel nad tím pravděpodobným nesmyslem, který členové navrhli a následně odhlasovali. Myslím, že návrh na zvýšení ceny startovného, jak navrhoval předseda byl přijatelnější. Zkusím zjistit cenu.

Re: Cena za vše

Datum: 10.01.2019 | Vložil: Feryna

Vem si kešeňu a sám pak na místě uvidíš.Každý to má jinak.

WC

Datum: 07.08.2018 | Vložil:

Zdravím, poslední dobou slýchám, že je na některých místech na Močidlách a na předu v tom parčíku i v turčání až moc lidských exkrememtů, že se pomalu nedá nikde šlápnout. Proč sem za A nedáte kadibudku nebo za B neotevřete v 5 ráno záchody v bůdě a v 10 večer se to bude zamykat. Je fakt že je toho někde až moc.

Re: WC

Datum: 21.08.2018 | Vložil: Hekele

No a ještě, tak otevřít bufet by jsi nechtěl? Stačilo, kdyby si rybář vzal vojenský rýček a v případě nutnosti, potřeby by si udělal jamku někde v poli nabo lebedě. A po vykonání potřeby ji zahrabal. Nikoliv v parku. Je to jen o lidech a přístupu. Nedokáži si představit, jak by od lidí, kteří serou v parku a chovají se, jak je výše popsáno záchody v klubovně vypadaly. Kdo by je chodil uklízet, když v rámci brigád nejsou členové schopni posekat trávu kolem revíru? A už nechápu proč by někdo měl chodit odemykat a zamykat. Záchody v klubovně slouží pro výbor, který zde vykonává funkci, rybářský kroužek a akce pořádané spolkem. Nikoliv jako veřejné záchodky. Jistě pokud někdo dokáže získat pozemek a patřičná povolení pro vybudování suchého WC budu rád. Spolek nevlastní žádný pozemek (parcelu), kde by to bylo možné. Je jen na rybářích zde rybařících, aby si udrželi pořádek. Pokud to nebude možné může být podán návrh např. zákaz zdržování se na lovném místě déle než je nutné atd... Ale zda to problém vyřeší si nejsem jist. Výše popsaný stav exkrementů neodpovídá skutečnosti, kterou jsem byl obhlédnout. Tudíž, jak jsem měl možnost v poslední době vidět bych problémy viděl mezi malou skupinou rybářů.

Re: Re: WC

Datum: 01.09.2018 | Vložil: R.Michna

Ať si pozemky u zadních močidel jde uklidnit majitel pozemku který deckam povolil na jeho pozemku postavit stan.Donesl deckam rýč ať si po sobě uklidí.Byla to dobrá sranda je sledovat jak se u toho málem pozvraceli,ale děcka to vyřeśily po svém chodily na vedlejší pozemky.Chytre co?.Nebo rodiče dotčených děcek(ale podle toho co se tam dělo to zas takové děcka nejsou)

Re: Re: Re: WC

Datum: 02.09.2018 | Vložil: Hekele

Pokud se jedná o stejné kluky z Dubňan, kteří tam rybaří a stanují, tak mě to nezaráží. Byl jsem na rybách a hlasité chování spojené se spoustou vulgarit mě celkem do nočních hodin obtěžovalo. Není to, tak dlouho, kdy jsem tam kluky viděl znovu v ranních hodinách, kdy neměli stan. Spali na lehátkách, ale kolem sebe nepořádek jako by tam vybuchnula bomba. Nepořádek kromě jedněch trenýrek na místě nezůstal.

Na druhou stranu jsem tam viděl rybáře, kteří přijdou na jednu noc postaví přístřešek. Chovají se slušně. Zachází pěkně s rybami a hlavně je po nich pořádek.

Re: WC

Datum: 21.08.2018 | Vložil: Hekele

Jistě každý člen může předložit na VČS konkrétní propracovany návrh. Nechat o něm hlasovat. Třeba se najde i správce toalet v klubovně, který si je vezme na starost.

Re: Re: WC

Datum: 10.01.2019 | Vložil: Feryna

Téma jak pro děti ve školce,když nás učili chodit na wc,a nezapomenout si umýt ruce. Kdo se to nenaučil tenkrát,nebude to umět nikdá .

Rybářské závody

Datum: 08.04.2018 | Vložil: Ivana A. Jurásková

Dobrý den, chci se zeptat na dětské rybářské závody. V plakátu u hvězdičky je napsáno, že je nutná povolenka svazu. Znamená to, že dítě musí mít u závodu Rybárský lístek? Děkuji za odpověď Jurásková

Re: Rybářské závody

Datum: 10.04.2018 | Vložil: s

Myslím, že to nebude až, tak pravda s nutností povolenky. Jelikož u hvězdičky je napsáno, že vyhrává nejdelší kapr. Pokud budou stejné pravidla závodu jako loni, tak to také pravda nebude.

Re: Re: Rybářské závody

Datum: 12.04.2018 | Vložil: Ivana Jurásková

Proto se radsi ptam, aby maly mevstaval brzy a hned na to musel jit domu. Dojede i sestra se svagrem, tak by me to zajimalo co se tim tedy moni ta povolenka at nemame nejaky pruser

Re: Re: Re: Rybářské závody

Datum: 16.04.2018 | Vložil: Martin

Raději zkuste zavolat předsedovi organizace. Petr Řihák

Členská schůze

Datum: 22.03.2018 | Vložil: Váš člen

Vážení sportovní rybáři!
Bohužel jsem na členské schůzi nebyl přítomen.Po přečtení vašich příspěvků v této stati diskuse, o omezení počtu přivlastnění ryb si myslím toto: pokud členská schůze schválila jakýkoli návrh,tak tento je platný již od tohoto data,pokud není stanoveno jinak.Takže čekání na schválení nadřízeným orgánem není nutný.Pokud tento návrh byl přednesen pro náš revír močidla a omezení našich členů.Vymahatelnost
tohoto schváleného příspěvku vidím pomocí našich členů Rybářské stráže a presentace na naší nástěnce..Pokud jej chcete prosadit do textu Rybářského řádu tak to je něco jiného.

Re: Členská schůze

Datum: 25.03.2018 | Vložil: Hekele David

Dobrý den, návrh, který byl odhlasován VČS na omezení přivlastnění ušlechtilých ryb je pro celý MRS.
V případě návrhu na omezení ryb atd. pro náš revír je povinen pobočný spolek jednat dle stanov MRS a zákonů a vyhlášek. Nelze měnit stanovy, zákony, vyhlášky jen tím, že si členská schůze něco odhlasuje.

Re: Členská schůze

Datum: 03.04.2018 | Vložil: Mozolič Milan

Zdravím,návrh jsem podával pro celý MRS.Pokud to letos na vedení MRS neprojde,tak budu vše opakovat příští rok společně s dalšími návrhy.Není důvod se zaměřit jen na náš revír a nedívat se, co se děje jinde.To by bylo kontraproduktivní.Změny jsou potřeba,a to dost razantní.

Startovné

Datum: 15.03.2018 | Vložil: David Hekele

Dnes jsem se zastavil na rybníce Včelínek. Prohodil pár slov s členy PS Břeclav ohledně placení startovného na závody k povolence. Bohužel ze slov jsem pochopil, že při zakoupení povolenky mají možnost zakoupit za zvýhodněnou cenu i startovací lístek. Nikoliv, že musí a mají povinnost. Jak bylo prezentováno na naší VČS. Proto mě nezbývá než konstatovat, že informace po vzoru PS Břeclav k návrhu, které byly na naší VČS předneseny jsou pravdepodobne klamavé. Konkrétní , doplňující informace budu mít od hospodáře PS Břeclav.

Re: Startovné

Datum: 23.04.2018 | Vložil: ŠR

Hned se mi to zdálo jako blbost.(na schůzi jsem byl proti) Abychom si ke koupi povolenky MUSELI zaplatit lístek na závody. Když to totiž zaplatí každý, stejně jich na závody tolik nepůjde. To by se tam nevešli... Udělal bych to přesně jak píšete a mají to oni - DOBROVOLNÉ.

omezení

Datum: 12.03.2018 | Vložil: David Hekele

Když už jsem se dál do toho psaní. Chtěl bych poděkovat za návrh omezení počtu přivlastněných ( ponechaných ) ušlechtilých ryb v počtu 25 ks rok a 1 ks týden na revíry MRS. Konkrétní a jednoduchý návrh. Myslím, že šikovný rybář, když se budu držet při zemi si může odnést cca 75 až 100 kg ušlechtilých ryb. Za cenu cca 2000 kč a ceně ryb jde o velmi slušný poměr cena a přivlastněný úlovek. Nepočítám krásné chvíle a zažitky u vody.

Věřím, že tenhle návrh bude daleko lépe prezentován výborem PS na svazové schůzi než loňský návrh na pořádání závodů na revíru Dyje 5. A věřím, že se na následující VČS schůzi dozvíme více o tomto návrhu než jsme se dozvěděli o návrhu na pořádaní závodů na Dyji 5, kteří byl odhlasován na loňské VČS.

Re: omezení

Datum: 12.03.2018 | Vložil: Mozolič Milan

Davide,co jsem slíbil,to jsem taky udělal.Nicméně čekal jsem daleko bouřlivější diskusi na tohle téma.Na druhou stranu jsem rád,že mnou předložený návrh na VČS prošel a uvidíme na kraji.Je mi jasné,že bez podpory dalších pobočných spolků to nepůjde.Ale snažit se musíme.....

Re: Re: omezení

Datum: 12.03.2018 | Vložil: David Hekele

Věřím, že ať už projde nebo neprojde. Bude se pravděpodobně nějaké omezení řešit. Vyplývá to ze studie, kterou dělala Medlova univerzita pro ČRS a snad i MRS. Konkretně o omezení úlovku v TV mluvil Honza Mareš z Medlovi univerzity katedra rybářství atd... Bývalý hospodář MRS....

Re: Re: Re: omezení

Datum: 12.03.2018 | Vložil: Mozolič Milan

Změna musí přijít,protože současný stav je mimo realitu.Rybaření je koníček a zábava,není to o tom kolik ryb si rybář odnese od vody.

Re: omezení

Datum: 18.03.2018 | Vložil: Mira Skřivánek

Ahoj Davide,
k návrhu na omezení (všech) ušlechtilých ryb se mě líbí omezení Moravskoslezkého svazu. 1 kus týdně mě připadá velmi omezující. Hodně rybářů se dostane na ryby jen 1 týden v měsíci a někdy ani to ne. Proto se mě zdá ,že 3 ušlechtilé ryby za týden není zase tak moc. Ti co odnášejí velké množství ryb od vody to budou dělat dál, jenom tajně. Pokud 1 kus na týden,tak kapra.
P.S. Je mě líto ,že jsem se nemohl zúčastnit na VČS
(někteří nechápou ,že někdo opravdu nemůže i kdyby chtěl) .

Re: Re: omezení

Datum: 27.03.2018 | Vložil: David Hekele

Je to složité. Přemyšlel jsem stejně. Myslím, že nějaký návrh jistě brzy projde. A celková sumarizace a lidé, kteří mají kompletní přehled dají návrhu konečnou podobu. Jistě budou posuzovat daleko více kriterií než jsme schopni posoudit my. Musíme brát v potaz, že sportovní rybolov je způsob hospodaření a nedílná součást produkčního rybářství.

Re: Re: omezení

Datum: 02.01.2019 | Vložil: Feryna

Jsem pro omezení,klidne 25 ks na rok,ale v žádném případě se nepřikláním k omezení přivlst.ryb na týden.To jde mimo
logiku.Kdo se odchytá za půl sezóny,budiš ,pak již nebude moct přivlastňovat ryby.Uvědomte si ,že každý není u vody tak často jako jiní.Je potřeba to nějak zvládnout.Stavy ve vodách jsou katastrofa. Díky

Mimopstruhové revíry- Moravskoslezský kraj

Datum: 21.01.2018 | Vložil: S.

Na všech revírech je nejmenší lovná míra kapra zvýšena na 40 cm. Úlovek uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur- nebo jejich kombinace) je omezen na 10 ks za kalendářních měsíc. Roční úlovek uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur- nebo jejich kombinace) je omezen na 40 ks. Uvedené limity platí na všechny revíry územního svazu ve společném hospodaření dohromady. Po vyčerpání ročního limitu lze zakoupit další povolenku.

Otázka: Proč tato úprava neplatí i pro jihomoravský kraj?!!

Re: Mimopstruhové revíry- Moravskoslezský kraj

Datum: 24.01.2018 | Vložil: R. Michna

Aspoň že ti slezané maj rozum kdyż ne ti papaláši na jm svazu

Re: Mimopstruhové revíry- Moravskoslezský kraj

Datum: 05.03.2018 | Vložil: Mozolič Milan

Protože v MRS není zájem o omezení počtu ponechaných ušlechtilých ryb.Ryba vždy smrdí od hlavy,takže svůj dotaz zašli do Brna p.Milerskému nebo p.Habáňovi....

Ceny povolenek

Datum: 01.01.2018 | Vložil: Rybář

Hezký den, je sice hezké, že je ve vývěsce a na stránkách datum výběru a vydeje povolenek, ale nikde NEJSOU CENY! Napište je prosím do těchto komentářů nebo je dejte zase do toho okýnka na klubovně jak jsme byli zvyklí. Díky a přeju hodně úspěchů v této nové sezóně 2018.

Re: Ceny povolenek

Datum: 01.01.2018 | Vložil: Hekele

Také přeji hodně úspěchů v roce 2018. Ceny jsou v menu pod položkou povolenky.
https://www.mrsdubnany.cz/povolenky/

Záznamy: 1 - 30 ze 55
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek