DISKUZE

 

Do diskuze můžete vkládat dotazy, připomínky, ale i volně diskutovat o našem revíru a dění kolem něj. Pokud by někdo chtěl prodat něco ze své výbavy, může zkusit zde nabídnout.

Diskusní téma: DISKUZE

Startovné

Datum: 15.03.2018 | Vložil: David Hekele

Dnes jsem se zastavil na rybníce Včelínek. Prohodil pár slov s členy PS Břeclav ohledně placení startovného na závody k povolence. Bohužel ze slov jsem pochopil, že při zakoupení povolenky mají možnost zakoupit za zvýhodněnou cenu i startovací lístek. Nikoliv, že musí a mají povinnost. Jak bylo prezentováno na naší VČS. Proto mě nezbývá než konstatovat, že informace po vzoru PS Břeclav k návrhu, které byly na naší VČS předneseny jsou pravdepodobne klamavé. Konkrétní , doplňující informace budu mít od hospodáře PS Břeclav.

omezení

Datum: 12.03.2018 | Vložil: David Hekele

Když už jsem se dál do toho psaní. Chtěl bych poděkovat za návrh omezení počtu přivlastněných ( ponechaných ) ušlechtilých ryb v počtu 25 ks rok a 1 ks týden na revíry MRS. Konkrétní a jednoduchý návrh. Myslím, že šikovný rybář, když se budu držet při zemi si může odnést cca 75 až 100 kg ušlechtilých ryb. Za cenu cca 2000 kč a ceně ryb jde o velmi slušný poměr cena a přivlastněný úlovek. Nepočítám krásné chvíle a zažitky u vody.

Věřím, že tenhle návrh bude daleko lépe prezentován výborem PS na svazové schůzi než loňský návrh na pořádání závodů na revíru Dyje 5. A věřím, že se na následující VČS schůzi dozvíme více o tomto návrhu než jsme se dozvěděli o návrhu na pořádaní závodů na Dyji 5, kteří byl odhlasován na loňské VČS.

Re: omezení

Datum: 12.03.2018 | Vložil: Mozolič Milan

Davide,co jsem slíbil,to jsem taky udělal.Nicméně čekal jsem daleko bouřlivější diskusi na tohle téma.Na druhou stranu jsem rád,že mnou předložený návrh na VČS prošel a uvidíme na kraji.Je mi jasné,že bez podpory dalších pobočných spolků to nepůjde.Ale snažit se musíme.....

Re: Re: omezení

Datum: 12.03.2018 | Vložil: David Hekele

Věřím, že ať už projde nebo neprojde. Bude se pravděpodobně nějaké omezení řešit. Vyplývá to ze studie, kterou dělala Medlova univerzita pro ČRS a snad i MRS. Konkretně o omezení úlovku v TV mluvil Honza Mareš z Medlovi univerzity katedra rybářství atd... Bývalý hospodář MRS....

Re: Re: Re: omezení

Datum: 12.03.2018 | Vložil: Mozolič Milan

Změna musí přijít,protože současný stav je mimo realitu.Rybaření je koníček a zábava,není to o tom kolik ryb si rybář odnese od vody.

Re: omezení

Datum: 18.03.2018 | Vložil: Mira Skřivánek

Ahoj Davide,
k návrhu na omezení (všech) ušlechtilých ryb se mě líbí omezení Moravskoslezkého svazu. 1 kus týdně mě připadá velmi omezující. Hodně rybářů se dostane na ryby jen 1 týden v měsíci a někdy ani to ne. Proto se mě zdá ,že 3 ušlechtilé ryby za týden není zase tak moc. Ti co odnášejí velké množství ryb od vody to budou dělat dál, jenom tajně. Pokud 1 kus na týden,tak kapra.
P.S. Je mě líto ,že jsem se nemohl zúčastnit na VČS
(někteří nechápou ,že někdo opravdu nemůže i kdyby chtěl) .

navyšení ceny za povolenku

Datum: 12.03.2018 | Vložil: k

Je pravda, že včera na vyročce bylo odhlasováno: každý člen MO Dubnany, který si zakoupí povolenku je povinen uhradit 150 kč za lístek na rybářské závody, které ani neví kdy budou??? Jak kdyby nestačilo už 100 kč na odbahnění?

Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 12.03.2018 | Vložil: Hekele David

Dobrý den, ano je to pravda. Myslím, že šlo o návrh p.Barvíka. Každý člen PS Dubňany, který si zakoupí povolenku je povinen si zakoupit lístek za 150 Kč na rybářské závody pořádané na našem revíru. Osobně jsem rád, že už povolenku mám zakoupenou před VČS. Osobně jsem hlasoval proti tomuto návrhu. Jelikož nebyl dořešen do podrobností. A nevidím důvod proč bych měl platit 150 kč za lístek na závody, když pravděpodobně budu dělat pořadatele. Dále nevidím důvod proč bych měl se 3 docházkami ročně přispívat pár nenažrancům v pokročilém věku, kteří odnesou víc, jak polovinu vysazených ryb domů. Ano v případě omezení úlovků bych v tom problém z mé strany neviděl. Z mého pohledu mělo spíše dojít k navýšení ceny závodů a zkvalitnění pravidel a komfortu pro závodící rybáře.

1: nebylo dořešeno od kdy návrh bude platný ( tudíž předpokládám, že je platný od jeho odhlasování dne 9.3.2017).Zde by nastal problém, že ti co mají povolenku zakoupenou před VČS nemuseli platit startovné na závody. Na rozdíl od těch, kteří si zakoupí povolenku po VČS.

2: nedokážu si představit, že by se závodů opravdu zúčastnilo těch cca 300 - 350 členů, kteří si povolenku v PS Dubňany zakoupí. Je to nereálné, aby se takový počet lidí na revír vešel. Tudíž už z tohoto je zřejmé, že se jedná o účelové tahaní finančních prostředků z kapse našich rybářů.

3:myslím, když tedy už návrh prošel měly být závody pořádány pouze pro členy PS Dubňany. Přepokládaná částka za startovné, která se vybere bude cca 45 000kč a je dostačujíci na to, aby si naši členové zazavodili a měli možnost vyhrát pěkné ceny.

4: dále mělo už být přiděleno ke startovacímu lístku číslo místa na kterém bude rybář lovit. Nebo pře započetím závodů by si číslo vylosoval. Rád bych viděl, jak bude revír rozdělen na 300 – 400 startovacích míst 

5: nevím zda návrh není krátkozraký. Tímto návrhem se navýšila cena za povolenku o 250 kč. Poplatek 100kč na odbahnění a 150 kč na startovné za závody. Může to vézt k odchodu členů do jiné organizace.

Re: Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 12.03.2018 | Vložil: David Hekele

Věřím tomu, že p.Barvík si veme dobrovolně na starost organizaci rozhodčích na závodech našeho PS místo mne. A já si rád zazávodím, když už si musím platit startovací lístek.

Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 12.03.2018 | Vložil: Karel

Dobrý den,
pravděpodobně jste jeden z těch členů našeho PS, kteří se nedostavili na výroční členskou schůzi, kde se hlasovalo o tomto problému. Pokud je pravda co píši, tak nyní je velmi neseriózní psát, že se Vám to nelíbí, co bylo odhlasováno. Všichni členové, kteří se nedostavili na tuto schůzi z jakýchkoliv příčin, měli možnost se k tomuto návrhu přihlásit do diskuse a při hlasování tak vyjádřit pro nebo proti. Žádám tímto všechny, kteří nyní vyjadřují kritiku, aby se zamysleli, zda tato kritika je oprávněná od členů, kteří nemají zájem o dění v naší organizaci a nedostavují se 1x za rok na VČS, kde se rozhoduje o důležitých věcech. O to víc mne to mrzí u p. Hekeleho, který se zúčastnil schůze, ale nepronesl jediný argument proti návrhu, aby ovlivnil výsledek hlasování a nyní zde vyjadřuje svoji kritiku.. Děkuji a přeji krásný den.

Re: Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 12.03.2018 | Vložil: kapslik

Souhlasim s panem Karlem. p.Barvík přišel ze změnou na kterou měl nárok. přednesl už minulí rok na ČVS kde byla zamítnuta.Tenhle rok se návrh opakoval na ČVS a kde mu byla žádost schválena.Žádost byla schválena upozorňuji členy naší organizace né výborem MRS PS Dubňany.Každy měl možnost se ktomu osobně vyjádřit včetně pana Hekele.ktery neřekl ani slovo.Ikdyž už není členem výboru.je to dost podle se vyjařovat až na stránkách MRS PS Dubňany.

Re: Re: Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 13.03.2018 | Vložil: David Hekele

Tak velký kluk jak Ty Jirko a lže. Myslím, že jsem se ptal, jak je to s placením startovného a řek jsem, že je to nesmysl.Zbytek vyplývá logicky z návrhu. Myslím, že rok je dost dlouhá doba k podání návrhu, který bude propracovaný.

Re: Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 13.03.2018 | Vložil: David Hekele

Myslím, že svým hlasováním jsem zcela zřetelně vyjádřil svůj názor na VČS. Tudíž považuji výše uvedenou argumentaci za zavádějící a manipulativní. Zde v diskuzi jsem pouze rozebral můj postoj. Děkuji za vaši odpověď a do budoucna budu s informacemi, které jste mě dál pracovat.

Re: Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 18.03.2018 | Vložil: Mira Skřivánek

Ano pane Karle,
jsem jeden s těch členů který se nedostavil na VČS, ale ne že bych nechtěl. Vy to asi nepochopíte , že někteří opravdu nemůžou.
Z toho co tady píše p.Hekele ohledně navýšení ceny za povolenku mu musím dát za pravdu.
Taky přeji hezký den.

Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 12.03.2018 | Vložil: Jiří Knespl

Ano je to pravda.Každy si bude povinen připlatit k povolence 150kc.na zavody a 100 na odbahnění. A co se tyka ryb.zavodu pokud vim tak ty jsou každy rok.a kdy budou az podle ryb.Ale nato vam rád odpovíp hospodař p.Hekele.od toho se potom určuje kdy budou zavody.nemuzete logicky dělat zavody kde nejsou ryby.

Re: Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 13.03.2018 | Vložil: David Hekele

Nejsem kompetentní se vyjadřovat k termínu závodů, které pořádá výbor. A jsem si zcela jist že na revíru, kde jsem hospodářem jsou ryby i před vysazením ryb před závody. Myslím, že jsou zde ryby, které nám okolní organizace mohou závidět. Ryby k jakým se mnoho organizací po mnoho let nedostane. Ať už se jedná o kapry, candáty, štiky atd...

Re: Re: Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 14.03.2018 | Vložil: Jiří Knespl

S tim stebou souhlasím že nám můžou okolní organizace závidět.a hlavně jsem nechtel říct ze v rybniku nejsou ryby. Chtel jsem tim říct ze se musí dovést ryby a potom můžou byt určený datum závodu

Re: Re: Re: Re: navyšení ceny za povolenku

Datum: 14.03.2018 | Vložil: David Hekele

To je lepší komentar. Přemýšlel jsem i o možnosti, že by se závody mohly být bez zarybnění konzumními kapry. Na množství ryb K70 a rozdíl sumarizace a násada by se zcela jistě jednalo o kvalitní závody. Které by mohly být za těchto podmínek i zajímavější.

Mimopstruhové revíry- Moravskoslezský kraj

Datum: 21.01.2018 | Vložil: S.

Na všech revírech je nejmenší lovná míra kapra zvýšena na 40 cm. Úlovek uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur- nebo jejich kombinace) je omezen na 10 ks za kalendářních měsíc. Roční úlovek uvedených druhů ryb (kapr, štika, candát, amur- nebo jejich kombinace) je omezen na 40 ks. Uvedené limity platí na všechny revíry územního svazu ve společném hospodaření dohromady. Po vyčerpání ročního limitu lze zakoupit další povolenku.

Otázka: Proč tato úprava neplatí i pro jihomoravský kraj?!!

Re: Mimopstruhové revíry- Moravskoslezský kraj

Datum: 24.01.2018 | Vložil: R. Michna

Aspoň že ti slezané maj rozum kdyż ne ti papaláši na jm svazu

Re: Mimopstruhové revíry- Moravskoslezský kraj

Datum: 05.03.2018 | Vložil: Mozolič Milan

Protože v MRS není zájem o omezení počtu ponechaných ušlechtilých ryb.Ryba vždy smrdí od hlavy,takže svůj dotaz zašli do Brna p.Milerskému nebo p.Habáňovi....

Ceny povolenek

Datum: 01.01.2018 | Vložil: Rybář

Hezký den, je sice hezké, že je ve vývěsce a na stránkách datum výběru a vydeje povolenek, ale nikde NEJSOU CENY! Napište je prosím do těchto komentářů nebo je dejte zase do toho okýnka na klubovně jak jsme byli zvyklí. Díky a přeju hodně úspěchů v této nové sezóně 2018.

Re: Ceny povolenek

Datum: 01.01.2018 | Vložil: Hekele

Také přeji hodně úspěchů v roce 2018. Ceny jsou v menu pod položkou povolenky.
https://www.mrsdubnany.cz/povolenky/

Omezení

Datum: 20.08.2017 | Vložil: Slušný rybář

Petrův zdar všem. Chci tu na této diskusi podat návrh na omezení maximálního počtu vzítých KAPRŮ. Jelikož tu máme jisté ''experty'' kteří mají za sezónu více jak 50 zapsaných kaprů (ve většině jen na revíru Morava 4B) bych uvítal omezení na třeba 15 kaprů. Jakmile dosáhne člen thoto počtu, nesmí si již dalšího ponechat. Ať si jede jinam. Jsou tu lidi, kteří chodí do práce, do škol, starají se o domácnost a na ty ryby nemají tolik času. Když potom přijdou př. 3 tydny po nasazení mají problém s tím něco chytit. Kdyby bylo zavedeno toto omezení, tak by v tych Močidlech aji něco zostalo. Tolik ryb nemůžou sníst musí je přeci prodávat. Tak proti tomu něco dělejme. Přemýslejte nad tím a na schůzi hurá odsouhlasit.

Re: Omezení

Datum: 23.08.2017 | Vložil: Kendy

Souhlasím . Toto už mělo být dávno 15 nebo 20 kaprů a dost .Pakuj jinam masaři , nebo si dělej pořádek doma .

Re: Re: Omezení

Datum: 23.08.2017 | Vložil: Hekele

Návrhy je potřeba podávat na VČS. Byt na podání návrhu řádně připraven a poté je možné nechat výroční členskou schůzi nechat hlasovat. pokud bude návrh odhlasován je úkolem výboru PS prosadit návrh na svazové schůzi.

Re: Re: Re: Omezení

Datum: 26.08.2017 | Vložil: Slušný rybář

Kdo a jak se ten návrh podává? Jak říká KENDY 15 - 20 a dost. Myslím že na Slovensku toto omezení platí, tak by nemusel být problém, aby platil i tady...

Re: Re: Re: Re: Omezení

Datum: 21.09.2017 | Vložil: Hekele

Přečti si stanovy :-)

Re: Omezení

Datum: 27.11.2017 | Vložil: Mozolič Milan

Osobně jsem pro tohle omezení.Takže max.15 kaprů na jednoho člena PS a konec.Šel bych klidně i dál,a to max.1 kapr týdně.

Re: Re: Omezení

Datum: 03.12.2017 | Vložil: Hekele

Tak jeden kapr týdně by bylo daleko přijatelnější. Možnost u jednotlivce 52 kaprů ročně, ale hlavně by se zvýšila možnost ulovení kapra lidem, kteří se k vodě nedostanou bezprostředně pár dnů po vysazení.

Záznamy: 1 - 30 ze 48
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek