Úklidová akce Dyje 5 " My pro vodu - voda pro nás"  25.3.2017

 
Dnešní úklid na D5 " My pro vodu - voda pro nás" dopadl úspěšně. Počasí vyšlo. Sešlo se 8 rybářů, kteří za 5 hodin posbírali několik desítek pytlů odpadu kolem vody. Převážná část odpadu je po rybářích a nemalá část po zbytku turistů navštěvujících tuhle nádrž.. Bohužel opět proběhla již několikátá úklidová akce na revíru, kde hospodaří MRS, z.s. bez jakéhokoliv zájmu a podpory tohoto sdružení, které sdružuje rybáře, kteří dělají tenhle nepořádek.  Jak jde vidět podle množství odpadu, tak zákazy bivakování vůbec nic neřeší a je to pouze výplod místních starostů, který vůbec k ničemu nevede. Možná v minulosti na některých místech býval i větší pořádek. Uklízelo se na katastrech, kde platí zákaz bivakování. Kromě rybářů z PS Dubňany nikdo jiný nepřišel a dle slov PM to ani nikdo nema v plánu.  
 
 
 
 
 :-)
ÚKLID NOVOMLYNSKÉ NÁDRŽE  2016
 

Tak jsme v sobotu 9.4. i přes deštivé počasí s členy našeho pobočného spolku zlikvidovali slibovanou skládku pod Mílovickou hrází. PM nám nechalo přistavit kontejner. Prvně jsem si myslel, že je přehnaně velký. Ale po pár hodinách jsme zjistili, že až, tak velký není. Mrzí mě, že rybáři, kteří zde rybaří dokážou kolem takové skládky chodit a nic neudělat. Nikdo z členů, kteří zde uklízeli na téhle hrázi nelovil a ani v tomto roce to nemá v plánu. Přesto děkuji za pomoc a doufám, že zase dlouho nic podobného na téhle nádrži neuvidím.Slušným rybářům přeji pěkný rok plný úlovků a zážitků od vody.

 
 
 
ÚKLID NOVOMLYNSKÉ NÁDRŽE - DYJE 5 (9.4.2016 )
 
Dne 9.dubna 2016 v 9.00 hod.se uskuteční úklidová akce "MY PRO VODU - VODA PRO NÁS" pořádaná Povodím Moravy, s.p. na Novomlynské nádrži - Dyje 5. Sraz u čerpačky Milovice (cca 700m od elektrárny směrem k Milovicím). Bude se uklízet skládka pod Mílovickou hrází  a odpad kolem nádrže. 
 

Klub přátel rybařících na Šakvické hrázi

 
OZV obce Šakvice
 
Dne 26.11.2015 byla zastupitelstvem obce Šakvice schválena OZV na ochranu krajiny a přírody. Bohužel o výjimce z vyhlášky nebyla řeč. 
 
 
Ještě jednou děkuji všem, kteří se podíleli na odložení vyhlášky o jeden rok a splnili dohodu mezi obcí a rybáři. Myslím, že díky našemu usílí jsme nejen my, ale i všichni rybáři mohli strávit jeden krásný rok rybařením pod bivakem na Šakvické hrázi. A pro mnohé z nás to bude zamyšlením do budoucna. Myslím, že jsme udělali maximum a dokázeli mnohem více jak tisíce rybářů, kteří umí jenom kecat a nadávat nad problémy.
 
Děkuji všem za pomoc a podporu David Hekele
 
 
Děkuji všem, kteří se zúčastnili úklidu Novomlynské nádrže - Dyje 5 (14.11.2015),
 
také PM a obci Šakvice za podporu a materiální pomoc. Mirkovi Matějovičovi a Jarovi Poljakovi za organizační pomoc. Udělali jsme vše jak bylo naplánováno.Kolem 10km hrází. Myslím, že mnohem více než jsme předpokládali. Sešlo se nás kolem 30 lidí. Bohužel jsme se dnes nedokázali vypořádat ze skládkou pod Mílovickou hrází jak je dřevěná lávka. Tuhle záležitost zkusíme společně s PM pořešit po novém roce. Bude potřeba přistavit kontejner. Opravdu krásná vizitka zde rybařících rybářů. Nějaké fotky jsem pořídil na mobilní telefon po ukončení akce při zamykání závor. Tak, že jsou téměř bez účastníků úklidu. Zbytek fotek dodá koncem týdne Mirek Matějovič. :-) Škoda, že nebyl čas se poznat s některými lidmi blíže. Ještě jednou všem děkuji David Hekele
 
 

ÚKLID NOVOMLYNSKÉ NÁDRŽE - DYJE 5 (14.11.2015)

 

Budeme pokračovat v úklidu Novomlýnské nádrže. Sraz u závory v Šakvicích dne 14.11.2015 v 8,30 hod. (jak je solární elektrárna). Budeme uklízet asfaltovou hráz a její okolí v k.ú. Šakvice. 
Dále budeme uklízet hráz od závory až k výpusti. Pokud se nás sejde více, tak pokračujeme s úklidem Mílovické kamenné hráze.
Odvoz a likvidace odpadu z k.ú. Šakvice je dohodnuta s obcí. Odvoz odpadu posbíraného mimo k.ú. Šakvice je dohodnut s PM. K tomu nám PM dodá pytle na odpad a zajistí odemčení závor pro vjezd na svoz odpadu. PM tuhle akci uvítalo a podpořilo. Pokud by se chtěl někdo přidat, dejte mi prosím předem vědět. Vezměte sI sebou rukavice, svačinu a pití. Brigády se může zúčastnit nerybář i rybář bez rozdílu stylu lovu. 

Lidé, kteří nevěří, že je možné něco udělat, by neměli rušit ty, kteří už to dělají. – George Bernard Shaw.

Šakvický zpravodaj červenec 2015
 
V měsíci červenci byla  str.10 vyhrazena pro Klub přátel rybařících na Šakvické hrázi v Šakvickém zpravodaji.
 

 

Úklid Novomlýnské nádrže jaro 2015

 

Brigády na vodní nádrži Nové Mlýny se zůčastnilo kolem 30 rybářů, kteří rádi jezdí lovit ryby na šakvickou hráz. Převážnou část tvořili rybáři z naší organizace MO Dubňany . Byl vyčištěn východní břeh nádrže o délce kolem 4km. Doufám, že se opět sejdeme v hojném počtu při dalším uklidu na Novomlýnské Nádrži a přidají se knám i další rybáři, kteří na tuhle nádrž jezdí.  

 
 

 

kontakt:

člen MO Dubňany
David Hekele

Tel.: 773 602 531

E-mail. hekele.d@email.cz